У райдержадміністрації відбулася нарада щодо об’єднання територіальних громад

06.07.2018

Одним з актуальних нині питань є реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Адже в Україні триває реформа, яка здійснюється згідно Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад».

У Літинському районі тривають дискусії стосовно створення однієї спроможної об’єднаної територіальної громади з центром в смт. Літин, у яку мають намір об’єднатися 15 сільських рад. У зв’язку з цим, 6 липня у райдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка за участю голови Літинської РДА Ярослава Чернеги, голови районної ради Віталія Мельника, спеціалістів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування та голів селищної та сільських рад.

Звертаючись до присутніх, Андрій Петрович зазначив: «Процес добровільного об’єднання територіальних громад - неминучий для сільських рад, які хочуть розвиватись. Потрібно з повною відповідальністю підійти до даного процесу, ще раз обговорити всі ключові моменти об’єднання. Адже реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших в Україні. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення».

В свою чергу Олег Левченко, директор Вінницького Центру  розвитку місцевого самоврядування, зауважив: «На часі стоїть питання створення однієї спроможної Літинської ОТГ заради соціального та економічної розвитку громад району. Об’єднана  громада зможе сама розподіляти ресурси і кошти, зосереджені в ОТГ. Неабияку вагу мають і податки, які після об’єднання теж зосередяться в окремо взятій громаді. Наразі є рішення Літинської селищної ради щодо створення ОТГ із Селищенською сільською радою. З іншого боку, є рішення інших 14 територіальних громад району щодо об’єднання в ОТГ із центром у смт. Літин. Тому потрібно врахувати всі тонкощі та зважити на необхідні для життя громади економічні впливи та розпочати спільну роботу щодо створення спроможної ОТГ, об’єднавши всі територіальні громади району, які винесли відповідні рішення про об’єднання».

В ході наради було визначено, що найважливішим пріоритетом повинен бути не кількісний, а якісний показник об´єднання громад. Головна цінність – це люди, які повинні після процесу децентралізації отримати належний рівень низки важливих послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, а не нові проблеми. Тому необхідно все детально продумати, прорахувати і виважено підійти до процесу створення однієї спроможної Літинської ОТГ, щоб вона дійсно була спроможною  забезпечити своїм жителям належний рівень життя.

Підводячи підсумки наради, Андрій Гижко наголосив, що для  створення  об’єднаної громади з центром в смт. Літин потрібно скликати сесію селищної ради для спільного вирішення даного питання з головами  сільських рад району.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63