Урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР

22.01.2019

Сьогодні, 22 січня, український народ відзначає велике державне свято — День Соборності України. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Людей об’єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. Тому 22 січня — це дата, яка знову і знову спонукає нас берегти і зміцнювати втілення в життя мрії кількох поколінь українців — жити єдиною  родиною у власній державі.  З нагоди Дня Соборності  та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у Літинському районному будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт «Є така держава - Україна». У заході взяли участь голова Літинської районної державної адміністрації Ярослав Чернега, заступник голови РДА Валентина Захаревич, представники трудових колективів установ та організацій району, громадськість. 

 Нині соборність усіх наших земель перетворилася на справжню національну ідею. Десятки тисяч воїнів, волонтерів, громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Ще ніколи День Соборності не був таким величним, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні.

 У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Ярослав Чернега зазначив, що день Соборності України є символом згуртованості народу, обєднання українських земель в єдину національну державу. Соборність завжди була провідною ідеєю у боротьбі за незалежність України на різних історичних етапах державотворення. Цей день став яскравим променем на українському небосхилі, який осяв шлях українським патріотам у боротьбі за власну державу. Єдність – то велика сила! Сила єднання завжди порве кайдани неволі. Це підтверджено історичним досвідом, це стало аксіомою життя. Українцям Богом даровані щедрі землі від Карпат до Донецьких степів, від Полісся до Кримських гір. Це все наша єдина соборна Україна!

 Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять земляків, які віддали своє життя за єдність та свободу нашої країни. Із зали районного будинку культури відбулося делеговане покладання квітів до Меморіалу Слави, Стели Героїв Небесної Сотні, меморіальної дошки загиблого учасника Революції Гідності та учасника антитерористичної операції Пантелеймона Рожанського, могили захисників Української Народної Республіки та сотника Армії УНР Юрія Скотницького, меморіальної дошки полковника УПА Омеляна Грабця.

 З нагоди Дня Соборності України  та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено внука Якова Гандзюка, генерала Армії УНР, Гандзюка Івана Федоровича, учасників АТО, волонтерів,  активних громадських діячів Літинщини.

 Чудовим подарунком для присутніх в залі став святковий концерт  за участю вихованців музичної школи, ЦДЮТ, зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс», Мирослави та Анатолія Бірюкових, Наталії Граждан.

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63