Навчання за допомогою Державної служби зайнятості – вигідно, ефективно, перспективно

24.06.2019

Бажаєте працювати, але знайти роботу за фахом не вдається? Мрієте стати верхолазом, ковалем чи квіткаркою, а жоден навчальний заклад області не готує таких спеціалістів? Розв’язати ці проблеми допоможе служба зайнятості, яка пропонує населенню змінити професію або оволодіти новою, підвищити кваліфікацію у сучасних навчальних комплексах – центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців. 

 На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це і стажування на робочому місці, і навчання за індивідуальними програмами, і з використанням модульних технологій, і дистанційне навчання. За направленням служби зайнятості безробітні вчаться на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській, Харківській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

 Родзинкою центрів профтехосвіти державної служби зайнятості є те, що їхніми слухачами можуть бути, як безробітні, зараховані на навчання за направленням служби зайнятості, так і особи, що навчаються за кошти підприємств, організацій, установ або за власні.

 Ще одним важливим фактором цієї навчальної системи є безперервне формування груп слухачів та індивідуальний підхід до навчання залежно від рівня знань, умінь, можливостей, базової підготовки.

 Навчання проводиться за курсовою формою, що дає можливість безробітним за стислий термін опанувати фах або підвищити свою кваліфікацію. В залежності від складності професії тривалість навчання становить від одного до дев’яти місяців. Більшість професій можна опанувати за три-п’ять місяців.

 У центрах профтехосвіти державної служби зайнятості навчаються люди різного віку. Середній вік слухачів – 25-30 років, але є й такі, котрим за 50, тому у стінах центрів дорослі психологічно почуваються більш комфортно, ніж у інших навчальних закладах, основним контингентом яких є випускники загальноосвітніх шкіл.

 Слухачі навчаються як у групах, так і за індивідуальними навчальними планами і програмами, розробленими за участю роботодавців.

 Після завершення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка, а при короткотерміновому підвищенні кваліфікації – посвідчення про підвищення кваліфікації за напрямом.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63