Мирні переговори дають реальні результати у вирішенні конфлікту на Сході України

14.08.2020

Якщо майже два тижні не гинуть наші військові – лише цього варті усі місяці важких переговорів. Але команда Президента Зеленського прагне досягти набагато більших результатів. І активно працює заради цього.

Перемир’я нарешті відкриває можливості швидше просуватись до виконання усіх інших домовленостей паризького саміту і проведення наступного саміту лідерів Нормандської четвірки у Берліні. Звичайно, якщо інша сторона буде його дотримуватись. І Україна та наші міжнародні партнери дуже уважно за цим слідкують у цілодобовому режимі.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що наразі українська влада сформувала дуже потужну команду, й це сприятиме мирному врегулюванню на Донбасі.

«Сьогодні Україна домінує в Мінському форматі, Україна домінує в Нормандському форматі. Ми створили конструкцію, яка дає можливість усьому світу побачити, що Україна робить усе необхідне, і, безумовно, це приведе до результату, а якщо ні – всі побачать, хто не хоче миру», – сказав  керівник ОП Андрій Єрмак.

За його словами, українська сторона сподівається, що на найближчих засіданнях Тристоронньої контактної групи буде остаточно погоджено списки щодо обміну полоненими. «Ми сподіваємося, що протягом декількох тижнів зможемо говорити про конкретні дати щодо обміну», – зазначив Андрій Єрмак.

Окремо він нагадав, що Володимир Зеленський в останній розмові з Президентом РФ Володимиром Путіним ініціював обговорення звільнення 22 кримських татар, яких незаконно утримують в окупованому Криму.

«Також цей список вже передано російській стороні. І ми очікуємо, що це питання теж буде вирішено», – зауважив Андрій Єрмак.

Крім того, керівник Офісу Президента нагадав, що Володимир Зеленський звернувся з проханням звільнити кримського татарина Руслана Сулейманова, якого незаконно утримують у Криму, сина якого, на жаль, знайшли мертвим.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63